Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie

W naszej szkole odbyły się dwie Inauguracje: dla oddziałów przedszkolnych i klas 1- 3 oraz dla klas 4- 8.

Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem tego dnia, było wysłuchanie przemówienia nowego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie – Pani Moniki Ficek.

Pani Dyrektor powitała Gości, zwróciła się w bardzo ciepłych słowach do Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów.

Gorący aplauz świadczył o serdecznym przywitaniu nowego Dyrektora Szkoły. Pani Dyrektor Monika Ficek przedstawiła swoją wizję Szkoły, która będzie nowoczesna, inspirująca, ciepła, przyjazna, otwarta dla każdego i promującą wartości: wiedzy, uczciwości, tolerancji, godności i miejsca dla każdego.

Przebieg obu uroczystości uświetnili swoją obecnością Szanowni Goście:

• Wójt Gminy Suchy Dąb Pani Henryka Król
  • Przewodnicząca Rady Gminy Suchy Dąb Pani Małgorzata Cyra
  • Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Justyna Szostak
  • Przewodnicząca Ogniska ZNP Pszczółki Pani Beata Trzcińska
  • Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Agnieszka Księżak
  • Przewodniczący Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/ 2021 Pan Przemysław Dymarkowski

Wójt Gminy Suchy Dąb, Pani Henryka Król, powitała nowego Dyrektora w murach naszej Szkoły, przekazała życzenia wszystkim zebranym. W szczególnych słowach zwróciła się do uczniów klas ósmych, rodziców i wszystkich, którzy są przyjaciółmi naszej szkoły i chcą tworzyć jej dobry klimat… Słowa Pani Wójt były przepełnione wdzięcznością dla nauczycieli i pracowników, serdecznością dla rodziców i opiekunów oraz sympatią dla wszystkich uczniów.

Nie sposób nie wspomnieć o pięknych słowach Przewodniczącej Rady Gminy Suchy Dąb. Pani Małgorzata Cyra powiedziała: ,, życzę Wam, aby ta szkoła była dla Was przyjazna. Byście mogli spokojnie poświęcać się nauce, pasji i pracy”‘. Poza tym Pani Małgorzata Cyra podziękowała wszystkim babciom i dziadkom, którzy wspierają swoje wnuczki i wnuków, chociażby przyprowadzając i odbierając ich ze szkoły.

Głos Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Przemysława Dymarkowskiego wyrażał serdeczne życzenia dla Nauczycieli, Pracowników Szkoły i Uczniów, a także gratulacje dla Nowego Dyrektora Szkoły.

W dalszej części Pani Dyrektor Monika Ficek przedstawiła Nauczycieli i Pracowników Szkoły.

Były to wzruszające i historyczne chwile, które rozpoczęły nowy rozdział, nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Suchym Dębie.

Organizatorzy dziękują Maciejowi Sasnalowi i Maciejowi Ziewcowi za dbałość w obsługiwaniu sprzętu nagłaśniającego.

Cóż… Zegar odmierza czas do kolejnych wakacji ale najpierw… cudowny, pełen nowych wyzwań i celów rok szkolny!

Ahoj, przygodo ze Szkołą!