Dnia 23 września 2021r., odbyło się Pasowanie na Ucznia Klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie. Dzieciom towarzyszyli najbliżsi- Rodzice, Dziadkowie, Rodzeństwo oraz zaproszeni goście: przedstawiciel Urzędu Gminy Suchy Dąb- p. Justyna Cyra, Dyrektor Szkoły- p. Monika Ficek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej- p. Agnieszka Księżąk, uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego wraz z opiekunem p. Mariolą Twardowską oraz wychowawcy klas pierwszych.

Tworząc odświętny orszak, udaliśmy się na plac pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Tam, w obecności warty honorowej tj. Żołnierzy z Samodzielnej Grupy Odtworzeniowej „Pomorze” z Tczewa, Sztandaru i przybyłych gości- odświętnie ubrane dzieci, złożyły uroczyste ślubowanie.Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem , jak czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych. W ten sposób, pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości, uczniowie otrzymali z rąk Wychowawców medale, z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy, natomiast rodzice wręczyli swoim pociechom słodki „rożek obfitości”, a uczniowie klasy III, podarowali każdemu pierwszakowi kamizelkę odblaskową. Po części oficjalnej, dzieci, wraz z rodzicami oraz gośćmi, udały się na wspólną, przepyszną grochówkę, przygotowaną przez kucharza z restauracji „Motława” z Suchego Dębu.

Dziękujemy wszystkim Gościom za towarzyszenie dzieciom w tak pięknej uroczystości, Rodzicom za pomoc w organizacji wspólnego wyjazdu, a Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole.