Szkoła w Suchym Dębie zaangażowana w pomoc dla Ukrainy!

Poprzedni tydzień w naszej szkole był bardzo pracowity. Gdy tylko doszły nas smutne wieści na temat sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wspólnie postanowiliśmy pomóc. Szkoła zmieniła barwy na niebiesko – żółte. Doświadczona kadra nauczycielska przeprowadziła szereg lekcji uświadamiając naszym uczniom powagę sytuacji. W dzień poświęcony Ukrainie nawet przedszkolaki przejęły się rolą.

W szkole został stworzony główny punkt zbiórki darów Gminy Suchy Dąb. Powołany został Uczniowski Sztab Kryzysowy. Uczniowie chętnie pomagali w zbiórce i segregacji darów z Ukrainy.

W naszej szkole każda klasa z inicjatywy Rady Rodziców zebrała pieniądze na wsparcie uchodźców. Środki niebawem zostaną uruchomione aby kupić leki i najpotrzebniejsze rzeczy dla przybyłych do naszej gminy rodzin.

Nauczyciele i pracownicy poza zaangażowaniem w zbiórki dołączyli do akcji Żuławskiego Ośrodka Kultury w Cedrach Wielkich i wspierają szwalnie ubrań dla najbiedniejszych dzieci z ukraińskich domów dziecka. Jako szkoła przygotowujemy do szycia materiały; wycinamy czapki, kominy, bieliznę koce.

Nasza kadra pracowników pomagała również w przygotowaniu świetlić wiejskich w Gminie Suchy Dąb aby móc zabezpieczyć miejsca noclegowe dla uchodźców. Codziennie przygotowujemy paczki dla nowoprzybyłych rodzin i staramy się wesprzeć Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Każdy pomaga jak umie. I to jest piękne. A razem mamy potężną moc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept