Rok szkolny dopiero się rozpoczął, a nasze uczennice już mogą pochwalić się licznymi i wspaniałymi sukcesami sportowymi. Zawodniczki trenujące w naszym Uczniowskim Klubie Sportowym rozpoczęły sezon od triumfu w 2. Osowskim Turnieju Unihokeja. Królową strzelczyń została zawodniczka Nadia Cysza, a nasze dziewczęta w składzie: Kinga Cichowicz, Natalia Cyra, Nadia Cysza, Kornelia Fyda, Olga Kotarska i Maja Kowalczyk nie przegrały ani jednego meczu! Gratulujemy!

10 września kolejne zawody… i kolejny medal! Turniej o Puchar Starosty Gdańskiego, którego byliśmy gospodarzem i organizatorem zgromadził niezwykle silne ekipy. Do Suchego Dębu przyjechał obecny Mistrz Igrzysk Wojewódzkich – Nowy Dwór, który wystawił dwie reprezentacje, brązowe medalistki Igrzysk Wojewódzkich – Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach, obecny Mistrz Polski Dzieci – Wilki Godkowo, oraz SUS Travel Jedynka Trzebiatów – klub legenda, obecny Mistrz Polski Ekstraligi seniorek. Nasze dziewczęta minimalnie przegrały 2:3 z SUS Travel Jedynka Trzebiatów, zremisowały z Mistrzyniami Polski Dzieci UKS Wilki Godkowo 1:1 i odniosły TRZY fantastyczne ZWYCIĘSTWA! Dało to nam BRĄZOWE MEDALE. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Daria Miszewska, Kinga Dziewulska, Maja Kowalczyk, Kornelia Fyda, Oliwia Ciołek, Kinga Cichowicz, Natalia Gromowska, Natalia Cyra oraz Lena Malinowska.

Nagrodę MVP zdobyła Kornelia Fyda!

1 października to data, którą zapamiętamy na bardzo długo. Wtedy to nasz klub w gronie 26 zespołów z najróżniejszych stron Polski (blisko ćwierć tysiąca zawodników i zawodniczek) wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Jedynka Orzysz Cup 2022.

Bardzo silnie obsadzony unihokejowy turniej został podzielony na trzy kategorie – chłopców B-12, dziewcząt G-12 oraz dzieci U-9. UKS Motława Suchy Dąb wystartował w dwóch kategoriach – G-12 i U-9. Nasze dziewczęta okazały się prawdziwą rewelacją turnieju. Obie ekipy dniosły komplet fantastycznych zwycięstw i zdobyły złote medale obu kategorii wiekowych!

Wspomnieć należy, że dwie uczennice – Maja Kowalczyk i Iga Radzymirska odwołały swoje imprezy urodzinowe, aby pojechać na turniej, a Maja Halbecka przegapiła urodziny ukochanej siostry. W zamian cała orzyska hala odśpiewała zawodniczkom gromkie „STO LAT”.

UKS Motława reprezentowały:

Kategoria U-9: Maja Halbecka, Zofia Kata, Iga Radzymirska, Kinga Skrzypacz, Nadia Szachnowska i Amelia Szymańska,

Kategoria G-12: Tosia Bartoszewicz, Kinga Cichowicz, Oliwia Ciołek, Kinga Dziewulska, Natalia Gromowska, Olga Kotarska, Maja Kowalczyk, Lena Malinowska, Daria Miszewska i Lena Radzymirska.

Na turnieju po raz pierwszy w roli trenerki wystąpiła nasza uczennica Nadia Cysza, która koncertowo poprowadziła najmłodszą reprezentację z naszej szkoły! Gratulujemy!

W Orzyszu wziąć udziału nie mogły dwie podstawowe reprezentantki UKS – Kornelia Fyda i Natalia Cyra, ponieważ od piątku do niedzieli przebywały w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej! Konsultacje te miały na celu wyłonić zawodniczki, które reprezentować będą nasze województwo w nadchodzących Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich. Z ogromną dumą i radością ogłaszamy – OBIE NASZE REPREZENTANTKI OTRZYMAŁY POWOŁANIE! Jesteśmy z Was niezwykle dumni i trzymamy kciuki za udany występ w tych eliarnych rozgrywkach.

Czy sezon można było zacząć lepiej? 😉

A to jeszcze nie koniec unihokejowych emocji w Suchym Dębie! Jeszcze w październiku hala naszej szkoły stanie się areną zmagań unihokejowych Mistrzostw Powiatu Gdańskiego w ramach rywalizacji WSZS! Będzie się działo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept