Warsztaty – Bezpieczna droga

W dniu 27.10.2023 r w piątek w naszej szkole odbyły się Warsztaty profilaktyczne dla klas I-IV pod hasłem „ Bezpieczna droga”, które zostały przeprowadzone przez doświadczonego funkcjonariusza Policji pana Grzegorza Kucharskiego. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze. W czasie zajęć funkcjonariusz omówił  niebezpieczne sytuacje oraz sposoby unikania niebezpiecznych zdarzeń wynikających z niewłaściwego zachowania. Prowadzący poruszył  także kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi, a także zwierzętami poruszającymi się bez opieki właściciela. Uświadomiał uczniów o konsekwencjach niezastosowania się do zasad panujących na drodze. Dzieci aktywnie brały udział w warsztatach, chętnie odpowiadały na pytania i zagadki o tematyce bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, a także dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, wykazując się niezwykle bogatą wiedzą.

Aktywne zajęcia profilaktyczne  organizowane w naszej szkole każdego roku bez zwątpienia przyczyniają się do podniesienia BEZPIECZEŃSTWA DZIECI PODCZAS DROGI DO SZKOŁY I ZE SZKOŁY.Jesteśmy przekonani, że tego typu spotkania uczulą najmłodszych na zagrożenia, jakie mogą spotkać w ruchu drogowym.

Koordynatorzy: pedagog szkolny Barbara Niemczuk, psycholog Patrycja Skierska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept