Akcja „Podpaski dla naszych uczennic”

       Od dnia dzisiejszego, tj. 07.12.2023r w naszej szkole realizowana będzie  akcja, pt. „Podpaski dla naszych uczennic”. Pomysł ten ma na celu wzmocnienie oraz uświadomienie uczennic na temat dorastania, oraz wsparcie w tak trudnym dla nich momencie jakim jest dojrzewanie. Najczęściej nastolatki sięgają po informacje z dostępnych dla nich źródeł internetowych, które nie zawsze są rzetelne i wiarygodne. Niestety w niektórych domach menstruacja nadal jest tematem tabu, a jako zjawisko biologiczne, dla wielu kobiet wciąż pozostaje tematem wstydliwym, o którym się nie rozmawia. Jak wynika z badań, co trzecia nastolatka nie jest psychicznie przygotowana na nadejście pierwszej miesiączki.

       Naszym założeniem jest wyjść naprzeciw tym problemom. Oferowana przez nas akcja obejmowała będzie:

– wykłady edukacyjne z uczennicami, prowadzone przez pedagoga/ psychologa szkolnego lub wychowawce klasy.

– materiały, które wzbogacone będą o najnowsze informacje, dotyczące prawidłowej higieny.

– dostęp do darmowych podpasek, które będzie można pozyskać w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego w „różowej skrzynce”.

       Wierzymy głęboko, że powyższe działania przyniosą zamierzone efekty, a zdobyta przez uczennice wiedza przełoży się na złagodzenie stresu i wstydu, które mogą towarzyszyć miesiączce.

Koordynatorzy: pedagog szkolny Barbara Niemczuk, psycholog Patrycja Skierska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept