Warsztaty profilaktyczne

„ PRZEMOC I AGRESJA W SZKOLE”

Dnia 15.12.2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. ,,Przemoc i agresja w szkole”. Spotkanie odbyło się klasach V-VIII. Gościem specjalnym tego wydarzenia był aspirant Jakub Radziwilski z Komendy Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego- wydział ds. dla nieletnich.

Głównym problemem poruszanym w trakcie zajęć był temat dotyczący przemocy, cyberprzemocy i agresji oraz w jaki sposób postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Policjant przypominał o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegał o konsekwencjach prawnych, informując uczniów, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych skutków, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego.

Podczas zajęć policjant uświadamiał uczniów o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły, wyjaśniał uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu, zwracał uwagę na zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie można spotkać w Internecie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali rad policjanta, w trakcie zajęć zadawali pytania, na które funkcjonariusz wyczerpująco udzielał odpowiedzi.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy panu Jakubowi za wizytę oraz niezwykle cenne informacje, które niewątpliwie przyczynią się do ukształtowania u dzieci właściwych zachowań i postaw.

Koordynatorzy:

Pedagog Barbara Niemczuk

Psycholog Patrycja Skierska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept