,,(Nie)zwykła matematyka”

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

,,(Nie)zwykła matematyka”

Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

Moduł VI. Świąteczna matematyka.

11. Kalendarz adwentowy.

W ramach projektu ,,(Nie)zwykła matematyka” uczniowie klas 4 odliczają dni do świąt Bożego Narodzenia rozwiązując systematycznie zadania matematyczne, które ukryte są w kalendarzu adwentowym. Rozwijają umiejętność wyszukiwania niezbędnych informacji w tekście.

Życzę wszystkim uczniom wytrwałości i ukończenia naszego zadania. Brawo!!!

Szkolny koordynator projektu, Magdalena Gdula

Moduł IV: Nie tylko na planszy

10. Karty i matematyka

W ramach projektu ,,(Nie)zwykła matematyka” uczniowie klas 4 na zajęciach dodatkowych doskonalili swoje umiejętności matematyczne podczas gry w karty. Towarzyszyło temu mnóstwo emocji i radości.

W ramach Projektu Edukacyjnego ,,(Nie)zwykła matematyka” uczniowie klasy 5b podczas dodatkowej lekcji matematyki realizowali zadanie z modułu II: Galeria sztuki.

Wykonali sześć zadań zawierających elementy kodowania. W ostatnim zadaniu wykreślili boki dwunastokąta foremnego oraz wszystkie jego przekątne. Wykonanie poszczególnych rysunków wymagało wiele cierpliwości a przede wszystkim skupienia uwagi.

Moduł II Galeria sztuki.

7. Matematyczne wyszywanki.

W ramach projektu (Nie)zwykła Matematyka uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie poznali haft matematyczny. Sprawdzili swoje umiejętności szycia tworząc piękne kartki świąteczne.