Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną

Sukcesem, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną. W dniach 23-25 kwietnia byliśmy gospodarzem prawdziwego sportowego święta – finału powiatu w piłkę nożną w aż trzech kategoriach! Rywalizację rozpoczęły nasze dziewczęta młodsze, które w składzie: Agata Cyra, Kinga Dziewulska, Antonina Gajewska, Maja Halbecka, Maja Kinka, Maja Kogut , Lena Malinowska, Nadia Koprowska, Zuzanna Kujawiak, Luiza Lenkiewicz i Kinga Skrzypacz do samego końca walczyły o medal. Poziom zawodów był niezwykle wysoki, a umiejętności piłkarskie dziewcząt z powiatu gdańskiego zachwycały liczną grupę kibiców. Naszym reprezentantkom do szczęścia zabrakło niewiele. Rywalizację zakończyły tuż za podium – na IV miejscu. Ze zwycięstwa w całym turnieju cieszyła się drużyna z Trąbek Wielkich, która w finale pokonała świetną piłkarsko, lecz jeszcze młodziutką ekipę z Kowal. Podium uzupełniły znakomite piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim. Walka o dalsze miejsca również przyniosła niesamowite emocje, a bezpośredni mecz drużyn ze Straszyna i Pomlewa pokazał, o co tak naprawdę chodzi w zawodach szkolnych. Czapki z głów przed wszystkimi uczestnikami tego turnieju!

Dzień później czekały nas równie wielkie sportowe emocje, a na boisko wybiegli chłopcy. Wśród nich również nasi reprezentanci, w składzie: Krystian Balsiewicz, Igor Chabasiński, Hubert Dutkowski, Jeremi Koss, Maciej Liszewski, Przemysław Makarski, Krzysztof Rzewuski, Wojciech Wardowski, Jakub Wichman i Tomasz Ziewiec. Chłopcy byli jeszcze bliżej medalu niż dziewczęta. Po niezwykle zaciętej walce sztuka ta się niestety nie udała. Zabrakło szczęścia i zimnej krwi przy wykończeniu pięknych akcji. IV miejsce pozostawiło niedosyt, ponieważ nasi reprezentanci zasłużyli w tym turnieju na medal. Zwycięzcami zostali piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim, a podium uzupełniły drużyny z Kowal oraz Straszyna.

Nam pozostało czekać na ostatni dzień igrzysk oraz wierzyć w powiedzenie „do trzech razy sztuka”… i oczywiście w nasze reprezentantki – starsze dziewczęta, którym dawano największe szanse na zdobycie upragnionego medalu. Nic dziwnego – uczennice naszej 7 i 8 klasy to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych reprezentacji sportowych w historii szkoły. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale dziewczęta te zdobywały medale powiatu we wszystkich zawodach, w których startowały! Od trzech lat! Nie inaczej było tym razem, a reprezentacja w składzie: Kinga Cichowicz, Oliwia Ciołek, Natalia Cyra, Zuzanna Filiańska, Kornelia Fyda, Natalia Gromowska, Olga Kotarska, Maja Kowalczyk, Oliwia Krefta, Nina Pruchniewicz i Lena Radzymirska, po pięknych i pełnych emocji meczach sięgnęła po srebrne medale i wicemistrzostwo powiatu. Dziewczęta przegrały tylko raz – ze świetną piłkarsko ekipą ze Straszyna, która zdobyła mistrzostwo. Bardzo ciekawą walkę o brąz stoczyły między sobą aż trzy drużyny – Czerniewo, Trzepowo i Kowale, które szły dosłownie „łeb w łeb” 🙂 Najbliżej brązowego medalu były zawodniczki z Trzepowa, które po niezwykle zaciętym i pełnym emocji meczu z Czerniewem, w ostatniej akcji wywalczyły rzut karny. Jednak bramkarka z Czerniewa, niczym Wojciech Szczęsny, najpierw ocaliła drużynę przed porażką, a następnie, w serii rzutów karnych (obie drużyny miały identyczny bilans punktowy i bramkowy) ponownie została bohaterką, spychając Trzepowo dopiero na 5 pozycję. Dzięki takiemu obrotowi sprawy niepotarzalną szansę na trzecie miejsce uzyskały dziewczęta ze Szkoły CET Kowale. I szansę tę wykorzystały, dając pokaz nie tylko heroicznej walki, ale również prawdziwej radości płynącej ze sportowego sukcesu. Wspaniałe, wyrównane i pełne emocji zawody przeszły do historii.

Był to pożegnalny występ naszej reprezentacji w tym składzie. Dziękujemy dziewczęta za niesamowite emocje oraz worek medali i sukcesów, z których cieszyliśmy się w ostatnich latach. Nigdy Was nie zapomnimy! DRUŻYNA JAK RODZINA!

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych pucharów i poczęstunku! Zawsze możemy na Was liczyć!

Ze sportowym pozdrowieniem

nauczyciele wychowania fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept