Warsztaty z zakresu przeciwdziałania Cyberprzemocy

Dnia 14.06.2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu przeciwdziałania Cyberprzemocy – „Bezpieczne i odpowiednie korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”. Celem warsztatów było uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na skalę problemu cyberprzemocy oraz wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia przygotowanego przez prowadzącą, trenerkę panią Karolinę Paszko podczas którego uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami związanymi z cyberprzemocą oraz przedstawiono im statystyki dotyczące tego zjawiska.

W kolejnej części uczniowie uczestniczyli w aktywnej dyskusji na temat cyberprzemocy. Prowadząca przedstawiła kilka rzeczywistych przykładów cyberprzemocy, omówiła ich skutki i reakcje ofiar. Uczniowie mieli okazję dzielić się własnymi doświadczeniami i zadawać pytania.

Na zakończenie warsztatów prowadząca podsumowała najważniejsze punkty oraz zachęciła uczniów do refleksji nad własnym zachowaniem w Internecie.

Warsztaty dotyczące przeciwdziałania cyberprzemocy okazały się bardzo wartościowe dla uczniów. Szczegółowe omówienie tematu umożliwiły uczniom lepsze zrozumienie zagadnienia i wykształcenie umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z cyberprzemocą. Rekomendujemy kontynuowanie tego typu inicjatyw oraz wprowadzenie ich jako stałego elementu programu edukacyjnego.

Dziękujemy pani Karolinie Paszko za przeprowadzenie warsztatów oraz wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie.

Koordynatorzy: Barbara Niemczuk, Patrycja Skierska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. View more
Accept